среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМагазинСо седатив „проширувач на нозете“ Хју Хефнер ги терал девојките на брутален...
spot_img

Со седатив „проширувач на нозете“ Хју Хефнер ги терал девојките на брутален секс: Во новот документарец открива сè

Шокантниот нов документарец за тајните на Плејбој, наводно, фрла светлина на темната страна на овој озлогласен бренд и неговиот основач, Хју Хефнер, вклучувајќи ги и бројните тврдења дека вршел оргии и дрогирал жени …

Серијата ветува дека наводно ќе ја открие историјата за употреба на дрога, сексуална злоупотреба, па дури и докази за сексуални односи со животни во најпознатата вила во светот и другите имоти на Плејбој. Новиот документарец содржи интервјуа со клучните инсајдери, вклучувајќи ги и поранешните девојки на Хефнер, Холи Медисон и Снадра Теодор. Теодор, кој сега има шеесет и пет години, се присети на оргијата во замокот која траела пет ноќи по ред, за која таа тврдела дека станала протокол за време на кој Хефнер ги дрогирал девојките за полесно да ги рашират нозете.

Како што и самата тврди, таа лично видела што се случува кога неговите сексуални барања стануваат гадни и признава дека на крајот добро ја исплашил, бидејќи едноставно било невозможно да го задоволи. „Тој сакаше се повеќе и повеќе. „Групниот секс беше најмалку пет ноќи неделно“, додала поранешната девојка. „Имаа протокол. Тој сакаше да организира и да управува со сè, а ние не се осмеливме да му ги нарушиме плановите бидејќи јасно можеше да се види дека тоа го нервира“.

Таа исто така тврди дека Хефнер бил озлогласен наркоман и дека безброј пати ја праќал на кокаин, додека од сексот барал „силно да го јава“. Холи Медисон, која беше во врска со Хефнер осум години, детално опишува како не сакал да користи заштита и дека начинот на живот на Плејбој зајачица го навел да се обиде да се убие во одреден момент од животот.

Хефнер, кој почина во 2017 година на деведесет и една година, е централната фигура во овој документарец, кој наводно се обидува критички да го прегледа и преиспита неговото иконично наследство. Основачот на најпопуларното машко списание имаше само дваесет и седум години кога го издаде своето прво издание, поточно во 1952 година, со Мерлин Монро како негова прва девојка на насловната страница.

Оттогаш, Хефнер ја изгради својата империја продавајќи милиони Плејбој списанија месечно, додека отвораше ноќни клубови до кои членовите можеа да пристапат користејќи клуч што ја отвора влезната врата. ВИП членовите на ноќните клубови Плејбој, наводно, биле слободни да прават што сакаат, меѓутоа, оваа документарна серија дури ја раскажува приказната за водителот на шоуто Soul Train, Дон Корнелиус, кој наводно држел две зајачици на Плејбој како заложници и силувал една од нив.

Во овој документарец зборува и Мика Гарсија, поранешен директор на Playmate Promotions, кој вели: „Ова беше организација слична на секта. Жените биле регрутирани и мислеле дека се дел од семејството. Хефнер навистина верувал во поседување на овие жени. Имавме девојки ​​кои се предозираа, се обидоа да се самоубијат“. Извршниот асистент на Хефнер во текот на 1970-тите и 1980-тите, Лиза Ловинг Барет, ја сподели својата страна на приказната во оваа серија.

Таа зборуваше за залихите на Хефнер од Quaaludes, моќен седатив кој исто така се нарекува „проширувач на нозете“. Означени како неопходно зло од персоналот на Плејбој, овие „лекови“ им беа давани да ги принудат жените да прават буквално сè, додека Хефнер наводно имал добра залиха во неговата спална соба, секогаш подготвена жена да биде внесена во неа.

Берет, исто така, тврди дека во вилата на Плејбој имало култура на кокаин, вклучувајќи ја и целата соба, во која постојано имало купче од овој опијат под украсен држач за тоалетна хартија. Дрогата била толку распространета и достапна што дури и една од пудлиците на Хефнер станала зависна бидејќи често ја лижела истурената кока од подот, се вели во документарниот филм, чија премиера ќе биде прикажана на мрежата A&E на 24 јануари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ