вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsСообраќајна несреќа на автопатот Штип – Миладиновци, повредени повеќе лица
spot_img

Сообраќајна несреќа на автопатот Штип – Миладиновци, повредени повеќе лица

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено дека на автопатот Миладиновци- Штип товарно моторно возило “форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.С.(31) од с.Елово-општина Студеничани, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Џ.Џ.(38) од с.Црн врв, а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците Н.Ш.(36) од с.Елово и И.С., констатирани во Клиничкиот центар Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ