понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsСончево со мала облачност, утре топло со повисоки температури
spot_img

Сончево со мала облачност, утре топло со повисоки температури

Наутро во централните делови и вдолж Повардарието ќе биде умерено до значително облачно. Во текот на
претпладнето облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната од 12 до 20 степени.

Во сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со повисоки дневни температури. Од недела облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта кон понеделник и во понеделник ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во вторник претпладне, кога поради заладувањето, врнежите ќе бидат од снег и на некои повисоки места, а ќе дува засилен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ