петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСончево и топло време со мала до умерена облачност
spot_img

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, позастапена во западните делови каде што краткотрајно ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Во Скопје  времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 24 степени.

Од понеделник, во западните делови се очекува повремено зголемување на облачноста со изолирана појава на краткотрајна нестабилност со ретки грмежи. Од вторник ќе преовладува претежно сончево, но во попладневните часови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ