среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаСончево и топло време со мала до умерена локална облачност
spot_img

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец.

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 25 степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ