понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСОНЦЕ, ДОЖД И ОБЛАЦИ: Прогноза за цел април, еве какво време не...
spot_img

СОНЦЕ, ДОЖД И ОБЛАЦИ: Прогноза за цел април, еве какво време не очекува во наредните 30 дена – особено подгответе се за ова!

Пролетта е веќе пред нас, а температурите конечно се зголемија и имаме вистинско пријатно време надвор.

Сепак јакните овие пролетните уште долго ќе си ги носиме на себе.

Според долгорочната прогноза на „accuweather“ во земјава следниот месец ќе имаме високи температури, но и денови исполнети со сонце, облаци и дожд.

Максималната температура се очекува да се искачи на 21 степен, а деталната прогноза погледнете ја во продолжение:

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ