петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСлавјанка не успеа да и помогне на Украина: Русија ги уништи возилата...
spot_img

Славјанка не успеа да и помогне на Украина: Русија ги уништи возилата донирани од македонската армија! (ВИДЕО)

При напад на руската армија во Херсон уништени се воени возила БТР-70.

Според веста споделена на телеграм каналот „Милитарист“ уништен е голем број на возила кои биле донирани од други земји, а согласно нивните информации 50 од БТР-70 возилата биле донација испратена од Македонија.

Ове возила биле донирано дадени на користење на Херсонската вооружена група.

Видеото можете да го погледнете тука – https://t.me/infantmilitario/84665

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ