вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsСкопјанец измамил штипјанец: Дрзок план вреден 9.000 денари
spot_img

Скопјанец измамил штипјанец: Дрзок план вреден 9.000 денари

На 22.05.2023 во 17:30 часот во СВР Штип, 59-годишен штипјанец пријавил дека неговиот син бил измамен од лице од Скопје за сума од 9.000 денари.

Според пријавеното, лицето му се јавило и се договориле со неговиот син да му изврши транспортни услуги од Скопје до Република Србија, но пред да тргне во Скопје на лице од Штип да му ги даде парите кои наводно му ги должел, по што тој ќе му ги врати кога ќе се сретнат.

Како што е пријавено, неговиот син ги дал парите и кога пристигнал во Скопје неколку пати го барал лицето, но тоа било недостапно, по што сфатил дека е измамен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ