петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСкопјанец излета од патот Охрид-Кичево
spot_img

Скопјанец излета од патот Охрид-Кичево

На 28.01.2022 во 06.20 часот било пријавено дека на мaгистралниот пат Охрид-Кичево, кај влезот за аеродромот во Охрид, патничко возило „голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(64) од Скопје, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ