среда, март 29, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаСкопските лекари во шок и неверување: Малолетничка се фрлила од прозор од...
spot_img

Скопските лекари во шок и неверување: Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката за психијатрија, со тешки повреди пренесена на КАРИЛ

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила од прозор од Клиниката за психијатрија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, пренесува веб порталот Локално.мк.

По инцидентот, таа се здобила со тешки телесни повреди и моментално се наоѓа на КАРИЛ-Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, објави порталот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ