петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаСите пејачи го одбија повикот на ДУИ, но „Македонецот“ Владо Јаневски ја...
spot_img

Сите пејачи го одбија повикот на ДУИ, но „Македонецот“ Владо Јаневски ја прифатил поканата со две раце: Нусе, Нусе, ќе одекне на прославата на УЧК!

Иако од Министерство предводено од Артан Груби, на Фејсбук прво објавија дека пејачката ќе зеде учество на прославата на Рамковниот договор на плоштадот Скендербек во Скопје, потоа ја избришаа објавата и на нејзино место беше посочено дека на концертот ќе пее Јаневски.

Младата пејачка порача дека го откажала настапот, кој бил резервиран од нејзиниот менаџмент, а за кој таа не знаела дека има политичка конотација.

– Менаџментот прифати ангажман за кој не знаев/ не знаевме дека има политичка конотација, па оттаму бев приморана да го откажам мојот ангажман, се разбира со секоја почит према организаторот и према било која политичка страна, јас не сакам да бидам дела од такви манифестации бидејќи политиката не ме интересира… Мојата работа е да правам музика која ќе остане и на фановите да им го дадам најдоброто од мене – стои во пораката од Гиговска.

Фестивалот ќе се одржи в сабота, а покрај Владо Јаневски, ќе настапат Нора Истрефи, Ермал Фејзулаху, Луми Б, Фифи и други.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ