понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsСиноќа приведени три млади лица во Штип
spot_img

Синоќа приведени три млади лица во Штип

На 18.02.2022 во 22.50 часот на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода В.С.(21), Ј.А.(21) и Х.А.(28), сите од Велес, затоа што кај нив била пронајдена и одземена грутчеста материја. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ