среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСе случи чудото во кое сите потајно веруваа: Пронајдено е момчето од...
spot_img

Се случи чудото во кое сите потајно веруваа: Пронајдено е момчето од Битола по кое се трагаше два дена!

Петар Дрогришки, 25-годишното момче од Битола по кое се трагаше два дена, денес е пронајден. Веста ја објави сестрата на Петар, Сара Исијановски која напиша:

-Петар е пронајден, здрав и жив! Ви благодариме на сите што учествувавте во потрагата, напиша Сара на Фејсбук.

Фотографијата на Петар и апелот за негово пронаоѓање беше објавен на социјалните мрежи вчера, откако тој не се вратил дома 24 часа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ