сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМагазинЖивотСе рушат црни рекорди во Македонија: Уште пред 9 часот наутро, веќе...
spot_img

Се рушат црни рекорди во Македонија: Уште пред 9 часот наутро, веќе се издадени над 1100 кутии Диазепам (ФОТО)

Се рушат сите рекорди на издавање на таблети Диазепам уште рано наутро.

Овој факт го потврдува денешната статистика од системот „Мој термин“. Имено, во денешната табела на издадени лекови, може да се забележи дека само до 8.30 часот веќе се издадени 1155 кутии Диазепам.

Оваа статистика е објавена од матичен лекар, согласно податоците на системот „Мој термин“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ