сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСе размислува за yкинување на сертификатите за моловите
spot_img

Се размислува за yкинување на сертификатите за моловите

По големиот процент на целосно имунизирани кои ја изгубија битката со ковид и статистиката за стотина реинфекции дневно, дали задолжителните сертификати неопходни за влез во ресторан и молови ја изгубија важноста? Барањето за нивно укинување сепак ќе се најде на дневен ред на Комисијата за заразни болести и професор Петличковски во Трилинг најави дека не ја исклучува можноста членовите да донесат ваква препорака.

-Една темелна анализа што би биле придобивките а што загубата од нивно укинување секако ќе се разгвоара а дали ќе биде за една недела или по еден месец треба да се дефинира врз основа на убави темелн ианализи, изјави проф. Александар Петличковски, претседател на Комисија за заразни болести.

Повеке информации на www.sitel.com.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ