сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСе продаваат армиски кучиња на аукција – Пена, Пола, Софи, Сара….
spot_img

Се продаваат армиски кучиња на аукција – Пена, Пола, Софи, Сара….

Македонското Министерство за одбрана објави продажба на 11 службени кучиња по цена од 60 до 200 евра. Се продаваат осум германски и три белгиски овчари, објави српската национална телевиџија РТС.

Кучињата се стари меѓу шест месеци и година ипол, а овие животни поминале низ комплетна обука.

Како што пишува телевизијата, продажбата на службени кучиња е втора одлука на новата македонска министерка за одбрана Славјанка Петровска, која претходно најави можност македонската армија е подготвена, доколку тоа го побара НАТО, да се вклучи во евентуален вооружен конфликт меѓу Украина иРусија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ