четврток, септември 21, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаСе' за Македонија, време е за борба: Сопственичка на приватен бизнис ги...
spot_img

Се’ за Македонија, време е за борба: Сопственичка на приватен бизнис ги ослободи своите вработени од работа – Џабе ми е се ако немам татковина!?

Маја Платнар која поседува успешен угостителски бизнис денеска направи чекор за поздрав и ги ослободи своите вработени од работни обврски.

Платнар ги ослободи своите вработени од работа за да можат да се појават на протестот во 12:00 часот пред Собранието на Република Македонија.

-Денес вработените од BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо ги ослободувам од работа, да се пред собрание. Џабе ми е се ако немам татковина, напиша таа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ