сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСе борев многу за дресот на Македонија, а денес никој нема да...
spot_img

Се борев многу за дресот на Македонија, а денес никој нема да ми помогне: Поранешна репрезентативка работи како чистачка за да преживее!

Скоро 10 години Ширета Брахими го носеше дресот на македонската фудбалска репрезентација, а денес мора да работи како чистачка за да преживува.

Во кариерата таа освои шест шампионски титули играјќи за ЖФК Наше Ткси, Охрид и други клубови. Денес заедно живее со нејзиниот брат кој има сопруга и деца.

„Живеам во тешка финансиска состојба. Чистам за две евра на час и не секој ден, туку само кога има работа. Се борев многу за дресот на Македонија, а денес никој нема да м помогне. Не знам како да се однесувам, мојот живот не е најдобар“, „Опен-ТВ.мк“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ