среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsСедуммина повредени во тешка сообраќајка кај Штип
spot_img

Седуммина повредени во тешка сообраќајка кај Штип

Од МВР информираа дека во несреќата учествувале автомобил Fiat Stilo со светиниколски регистарски ознаки, управуван од С.С. (53) од с. Ерџелија, Светиниколско, и Ford со штипски регистарски ознаки, управуван од М.З. (63) од Штип.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот М.З. а со телесни повреди се здобиле сопатниците од возилото Fiat Stilo Б.Ј. (45), Б.Ј. (39), Д.С. (37) сите од Свети Николе, како и сопатниците од другото возило В.П. (60), С.Д. (18) и А.Р. (43) сите од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип“, објави МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ