среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsСВР Штип поднесе кривична пријава против лице кое купило дрога, а потоа...
spot_img

СВР Штип поднесе кривична пријава против лице кое купило дрога, а потоа овозможило друг да ја користи

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(39) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 21.11.2022 на експресниот пат Штип-Велес, кај населбата „Три Чешми“, полициски службеници извршиле преглед на патничко возило „сеат“, кое го управувал Р.С., при што пронашле и одзеле марихуана и кокаин, кои пријавениот ги набавил и му овозможил на Р.С. да користи од нив.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ