сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаСВР Штип лиши од слобода двајца крадци, расчистени четири кривични дела
spot_img

СВР Штип лиши од слобода двајца крадци, расчистени четири кривични дела

Полициски службеници од ОВР Кочани при СВР Штип вчера лишија од слобода две лица и расчистија четири кривични дела тешка кражба, извршени на 11-ти и 12.05.2023 на подрачјето на Кочани.

Како што соопшти МВР, осомничени извршители на кривичните дела се Џ.С. (19) од Кочаник и еден малолетник, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ