петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаПолитикаСветската текводно федерација му го одзеде црниот појас на Путин
spot_img

Светската текводно федерација му го одзеде црниот појас на Путин

Светската теквондо федерација му го одзеде почесниот црн појас на рускиот претседател Владимир Путин поради инвазијата на Украина.

Светската теквондо федерација ја осуди руската воена акција во Украина.

Одлучивме да го повлечеме почесниот црн појас деветти дан, што му беше доделен на Владимир Путин во ноември 2013“ се вели во соопштението на Федерацијата.

Претходно, Меѓународната џудо федерација соопшти дека го суспендира статусот на Путин како нејзин почесен претседател и амбасадор.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ