петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаСветСветот го потресе страотно сведоштво: Човекојадец од САД признал дека убил, распарчил...
spot_img

Светот го потресе страотно сведоштво: Човекојадец од САД признал дека убил, распарчил и изел младо момче! (ВИДЕО)

Судот во Мичиген го прогласи виновен Марк Дејвид Латунски, кој призна дека го убил и распарчил 25-годишниот Кевин Бејкон, за убиство од прв степен.

„Судот смета дека се работи за пресметано и планирано кривично дело“, рече судијата. Латунски (53) го признал убиството и осакатувањето на телото.

Латунски на распитот на полицијата им рекол дека размислувал да купи дехидратор за обработка на мускулите на Бекон и дека планирал да направи брашно од коските на неговата жртва.

Мери Шартие, адвокатката на Латунски, тврдела дека нејзиниот клиент не го планирал убиството на Бејкон. Во последните зборови, таа спомнала дека Латунски, кога полицијата му тропнала на вратата, ги поканил да влезат, иако знаел дека во подрумот виси тело.

Законската дефиниција за убиство со умисла бара сторителот да ги разбере последиците од кривичното дело. Но Латунски отишол на божиќна забава откако го убил Бејкон без да ја измие крвта од себе, што, тврди адвокатот, покажува дека не бил свесен за последиците од убиството, објавија американските медиуми.

„Полицијата пронашла тело на маж обесен во неговиот подрум, кого признал дека го убил и дека мислел дека дошло до „големо недоразбирање“. Тој целосно не бил свесен за последиците“, рекла Шартие.

Откако полицајците ја напуштиле просторијата за испрашување, камерата го фатила Латунски како си зборува. Тој рекол: „Не го планирав тоа“.

На 28 декември 2019 година, полицијата го пронашла Бејкон обесен за глуждовите во подрумот на домот на Латунски во градот Бенингтон.

Бејкон бил прободен со нож, му го пресекол грлото и му биле изедени делови од телото, изјавиле сведоците на судењето. Меѓу нив бил и полицаецот кој прв го пронашол телото на Бејкон во подрумот.

Полицаецот Еван Заполски изјацвил дека форензичарите на мобилниот телефон на убиецот откриле дека во деновите пред убиството, тој барал ножеви на Интернет повеќе од 50 пати, додека полицискиот наредник Џејмс Мур, кој ја водел истрагата, рече дека Латунски пребарувал неколку теми поврзани со канибали на интернет.. Тој додаде дека Латунски го купил ножот неколку часа пред да се сретне со Бејкон.

На распитот Латунски рече и дека по убиството го обесил телото за глуждовите со помош на систем за макара. Изрекувањето на пресудата е закажано за 15 декември.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ