сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСведоштво на струмичанец во Украина: Се слушаат само сирени, ноќеска може да...
spot_img

Сведоштво на струмичанец во Украина: Се слушаат само сирени, ноќеска може да биде поопасно

Македонец кој живее на околу 23 километри од Киев, Украина во изјава за Алфа открива каква е состојбата во земјата.

Вели дека утринава останале без леб, пред продавниците има гужви.

„Ќе гориме во пеколот. Утрово свиреа сирени. Живееме на 23 км од центарот на Киев и се слушнаа два силни удари. На работа не одиме, леб не успеавме да купиме…купив брашно и квасец и неколку литри млеко. Струја и плин засега имаме, ќе видиме само до кога. Додека го пишувам ова пред малку слушнавме уште еден удар, прозорците се затресоа. По мое ноќеска би можело да биде поопасно.“

Истакнува дека не очекуваат толкава ескалација на состојбата, но се надева на смирување на огнот.

Целото сведоштво во видеото во продолжение.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ