среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСамо во Македонија може обвинетите да не се појават пред суд: Одложено...
spot_img

Само во Македонија може обвинетите да не се појават пред суд: Одложено судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

Поради отсуство на дел од обвинетите се одложи судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово и се презакажа за 14 октомври во 10 часот.

По повеќемесечна истрага Основното јавно обвинителство Тетово на 27 јули 2022 до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против три физички и едно правно лице. Двајца се теретат за кривично дело „тешки дела против општата сигурност”, еден за „непостапување според здравствени прописи”, а правното лице за „предизвикување на општа опасност”.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ