петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСамо во Македонија може затвореник и осуденик да има поголемо право од...
spot_img

Само во Македонија може затвореник и осуденик да има поголемо право од обичниот граѓанин: Драги Рашковски фотографиран на одмор во Грција!? (ФОТО)

Осуденикот и затвореник, Драги Рашковски и понатаму шета на слобода. Овојпат Макеоднските туристи го сликале и овековечиле како кампува на одмор во Грција.

Сликата веднаш стана вирална на социјалните мрежи, а граѓаните прашуваат како може затвореници да имаат повеќе права од обичните граѓани?

Системот во Северна очигледно веќе одамна не функционира, но властите треба да знаат дека ваквите привилегии кон одредени елити го иритираат и крајно револтираат и тоа малку население што одлучило да остане и да живее во Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ