недела, април 14, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаСами се ништиме: Цеца излегува на сцена и вели Македонијо - Излегува...
spot_img

Сами се ништиме: Цеца излегува на сцена и вели Македонијо – Излегува Влатко Стефановски и ја поздравува публиката со Северна!

Новинарот Јанко Илковски на својот Твитер профил ја коментираше постпката на Влатко Стефановски нашата држава да ја ословува со насилно наметнатотo име Северна Македонија.

Тој направи интересна споредба со односот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ која на свој настап истакна дека името на нашата држава за неа секогаш ќе биде Македонија.

-Излегува Влатко Стефановски

-Добро вечер Северна Македонијо

  • Излегува Цеца

-Добро вече Македонијо – за мене чеш увек бити то

Какво време да се самоубиеш … ментално… напиша на Твитер новинарот Јанко Илковски.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”sr” dir=”ltr”>Искача Влатко Стефановски <br>-Добро вечер Северна Македонијо<br>искача Цеца<br>-Добро вече Македонијо – за мене чеш увек бити то<br><br>Какво време да се самоубиеш … ментално…</p>&mdash; Јанко Илковски (@JankoIlkovski) <a href=”https://twitter.com/JankoIlkovski/status/1536238319079677953?ref_src=twsrc%5Etfw”>June 13, 2022</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ