среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаРусија ја прогласи Македонија за непријателска држава 
spot_img

Русија ја прогласи Македонија за непријателска држава 

Руската влада направи список на непријателски држави, меѓи кои е и Македонија.

Меѓу непријателските земји се: САД, Украина, Европската унија, како и Австралија, Албанија, Андора, Велика Британија, Исланд, Канада, Лихтенштајн, Микронезија, Монако, Нов Зеланд, Норвешка, Република Кореја, Сан Марино, Македонија, Сингапур, Тајван, Црна Гора, Швајцарија, Јапонија.

Претходно Путин наложи да се состави таков список.

Според неговиот указ, руските компании ќе можат да ги плаќаат долговите во рубљи кон доверителите од овие земји.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ