сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаРусија ефект: Нови цени од полноќ - Дизелот повторно поскапува!
spot_img

Русија ефект: Нови цени од полноќ – Дизелот повторно поскапува!

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Како што истакна Марко Бислимовски цената на дизелот ќе се зголеми за половина денар. Бензините пак ќе поевтинат за 1,50 денари.

Во текот на денот се очекува да излезе официјалното соопштение со цените на нафтените деривати.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ