среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаСветРусите стигнаа до државните институции – Украинците повикуваат на масовна мобилизација
spot_img

Русите стигнаа до државните институции – Украинците повикуваат на масовна мобилизација

Украинските одбранбени сили повторно се огласија и ги повикаа сите цивили да се приклучат без разлика на нивната возраст – дури и ако се малолетни.

Изјавата му се припишува на командантот на украинската армија Јуриј Галушкин.

– Денес на Украина и треба се. Сите процедури за пристап се поедноставени. Носете само пасош и матичен број. Нема старосни ограничувања.

Тој додаде дека ако луѓето се соочуваат со проблеми со апликацијата, тие само треба да се повикаат на овој официјален твит.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ