понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаРијана ќе стане мајка
spot_img

Ријана ќе стане мајка

САД– Ријана (33) го чека своето прво дете со раперот Ејсап Роки (33). Двојката беше фотографирана во Њујорк за време на викендот, каде што поп-ѕвездата и милијардерка официјално го покажа трудничкиот стомак носејќи откопчана розова пуфер јакна и шарен накит.

“ТАА Е!” фотографот Дигзи напиша фотографија што ја направил од двојката.

Веста доаѓа две години откако двајцата ги разгореа гласините за романса по долгогодишното пријателство.

Нивната врска беше официјално потврдена во ноември 2020 година, кога People ја објави веста, 10 месеци по разделбата на пејачката од момчето милијардер Хасан Џамел.

До летото 2021 година, тие не можеа да ги држат рацете еден од друг – вклучително и на познатите скали на Мет Гала.

„Не бевме ни сигурни дали ќе одиме, па затоа одделно го планиравме нашиот изглед само за да бидеме подготвени“, изјави Ријана за Е! по настанот. „На крајот се подготвувавме заедно и отидовме, а јас дури и не сфатив дека сме заедно на црвениот додека некој не рече: „ова е ваша ноќ“, а јас реков: „Ох, с***“.
И Ријана и Роки проговорија дека сакаат да станат родители.

Во мај 2021 година, раперот изјави за GQ дека дека основањето семејство е дел од неговата судбина.

„Мислам дека кога знаеш, знаеш. Таа е онаа“, изјави тој за медиумот во тоа време, велејќи дека формирањето семејство е секако „во мојата судбина, апсолутно“.

rihanna-pregnant920_

Тој додаде: „Мислам дека би бил неверојатен, неверојатно неверојатен татко.

Ријана исто така се отвори за плановите за мајчинство, велејќи дека сака да има барем „три или четири деца“, без разлика дали има партнер или не.

„Чувствувам дека општеството ме тера да сакам да се чувствувам: „Ох, погрешно сте сфатиле…“ Тие ве намалуваат како мајка ако нема татко во животот на вашите деца“, изјави таа за британскиот Вог во март 2020 година. „Но, Единственото нешто што е важно е среќата; тоа е единствениот здрав однос помеѓу родителот и детето. Тоа е единственото нешто што може вистински да го воспитува детето е љубовта“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ