петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsРасчистени шест тешки кражби во Штип, приведен крадец
spot_img

Расчистени шест тешки кражби во Штип, приведен крадец

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени мерки и активности, расчистија шест кривични дела „тешка кражба“ извршени од куќи на територијата на Штип во текот на март и април годинава.

Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на делата од слобода бил лишен Е.Ј.(18) од Штип. Во службен разговор во полициска станица тој ги признал делата. Поголем дел од украдените предмети биле пронајдени и вратени на оштетените граѓани. По целосно документирање на случаите, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ