среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsРаботник тешко се повредил во Св. Николе, пренесен во КБ Штип
spot_img

Работник тешко се повредил во Св. Николе, пренесен во КБ Штип

На 25.02.2022 во 15.20 часот било пријавено дека во Свети Николе во кругот од фирма Ѓ.Н.(56) од Скопје при изведување на работни задачи се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Известен бил трудов инспектор. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ