вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsРаботник паднал од кров на штипски хотел, веднаш пренесен во Клиничка болница
spot_img

Работник паднал од кров на штипски хотел, веднаш пренесен во Клиничка болница

На 24.03.2023 во 14.05 часот во СВР Штип било пријавено дека од кров на хотел во Штип додека изведувал градежни работи паднал Х.Л.(32) од Скопје, по што бил пренесен во Клиничката болница Штип, каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и полициски службеници од СВР Штип, а за настанот е известен Државен трудов инспекторат.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ