петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаСценаПукна тиквата – Цеца и Богдан раскинаа: По една година ја прекинаа...
spot_img

Пукна тиквата – Цеца и Богдан раскинаа: По една година ја прекинаа врската, ова е причината

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стави крај на едногодишната врска со Богдан Срејовиќ.

Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската музичка ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот белградски угостител Богдан Срејовиќ се во љубовна врска.

Оваа врска започнала непосредно порано, но поради честите заеднички настапи со пријателите низ градот стана забележлива. Во претходниот период Светлана и Богдан поминуваа многу време заедно, а одредени моменти од љубовната приказна покажаа на социјалните мрежи. Се стекна впечаток на севкупна хармонија, како и семејни блиски односи на двете страни. Тоа беше причината да не изненади информацијата дека е ставен крај на оваа точка, што српски Телеграф ја дозна од извор близок на оваа двојка, а подоцна и од самите тие кои не сакаа да даваат изјави и да кажат ништо поконкретно за оваа тема.

Она во што беа едногласни беше:

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот, се наведува во заедничкото соопштение.

Очигледно имало разлики, а Цеца и Богдан не ги надминале сите предизвици кои биле пред нив, па оваа љубовна приказна станала само спомен. Во ниту еден детал нема простор за сензационализам, бидејќи ниту раскинувањето не е бурно, ниту трето лице е вмешано, но двете страни сфатија дека емоциите избледеа.

kurir.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ