петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПукање во скопско Визбегово – повреден 20-годишник
spot_img

Пукање во скопско Визбегово – повреден 20-годишник

Пукање во скопско Визбегово било пријавено синоќа во 20.30 часот.

Според информациите, едно лице е рането во нозете, по што било пренесено во Градската општа болница.

„ Едно лице испукало со огнено оружје кон О.И.(36) од с.Визбегово, Н.Љ.(27) од Скопје, В.Н.(40) од Куманово и Е.Р.(20) од Скопје. Со повреди во пределот на нозете се здобил Е.Р., по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ