среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПронајдено мртво 11-годишно девојче на Плачковица
spot_img

Пронајдено мртво 11-годишно девојче на Плачковица

Голема трагедија ја потресе Македонија. 11-годишно девојче е пронајдено починато во селото Парналија на Плачковица во Општина Карбинци.

Од СВР Штип велат дека девојчето било пронајдено пред еден помошен објект.

По пријавата на 06.02 околу 13 часот бил извршен увид, а лекар од Итната помош констатирал смрт.

На телото немало траги од насилство, и по налог на Обвинителството било дадено на семејството, но случајот сепак ќе се истражува.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ