среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПроменливо облачно, но со сончеви периоди низ цела Македонија – температурите до...
spot_img

Променливо облачно, но со сончеви периоди низ цела Македонија – температурите до 21 степен

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 19 степени.

Во недела и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ