недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsПролетната градежна офанзива продолжува со силна динамика во сите населби на Штип...
spot_img

Пролетната градежна офанзива продолжува со силна динамика во сите населби на Штип (ФОТО)

Општина Штип со силна динамика ја продолжува пролетната градежна офанзива, деновиве беше завршено асфалтирањето на дел од ул. Астибо.

Ккао што најави градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, во наредниот период интензивно ќе се пристапи кон подобрување на инфраструктурните услови во сите населени места во нашиот град.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ