недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsПродолжува сечата на боровата шума кај Штип
spot_img

Продолжува сечата на боровата шума кај Штип

Жители на Штип, по којзнае кој пат, укажуваат на континуираната безмилосна сеча на боровата шума во околината на манастирот Света Недела. Еден од најголемите шумски појаси околу градот, никако да се заштити.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ