недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаПродолжува периодот на стабилно и сончево време со свежи ноќи – Временска...
spot_img

Продолжува периодот на стабилно и сончево време со свежи ноќи – Временска прогноза за 12.9.2023

Во вторник преку ден ќе се задржи сончево и топло, но ноќите и утрата ќе бидат свежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=7

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер.Минималната температура ќе се движи во интервал од 6 до 16°C, а максимумот од 26 до 33°C.Информација од утрово:Минимална температура (во °C)4 Берово, 7 Лазарополе, 8 Попова Шапка, 9 Маврови Анови, Битола, 10 Тетово, Струмица, 11 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Претор, 12 Крушево, Охрид, Демир Капија, Штип, 13 Гевгелија, Дебар, 14 Скопје-Зајчев Рид, Кавадарци, Куманово, 15 Прилеп, Дојран, 16 Велес, 17 Виница.

Температура на вода, измерена во 7.30 часот (во °C)
Охридско Езеро 21.0, Преспанско Езеро 20.0, Дојранско Езеро 25.6

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ