понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПродолжува мисијата на живот во Колумбија: Повторно пронајдена дрога во штипскиот затвор
spot_img

Продолжува мисијата на живот во Колумбија: Повторно пронајдена дрога во штипскиот затвор

Вчера во 16.30 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во просторија каде се сместени осудените лица П.Т., А.Д., И.С. и Ѓ.В. била пронајдена кафеава прашкаста материја и вага.

Полициски службеници од СВР Штип излегле на местото и прашкастата материја и вагата биле одземени за понатамошна постапка.

Соодветен поднесок ќе биде поднесен по целосно документирање на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ