среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПриведен 37 годишен дилер од Скопје кој дрогата ја криел под хаубата...
spot_img

Приведен 37 годишен дилер од Скопје кој дрогата ја криел под хаубата на своето возило | ВИДЕО

На 01.04.2022 околу 23.45 часот на ул.„Словенечка“ во Скопје, по претходно добиени сознанија и преземени мерки, полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи го лишиле од слобода Р.П.(37) од Скопје.

При преглед во неговото возило „фиат браво“ со скопски регистарски ознаки, под хаубата било пронајдено и одземено едно пакување со околу 350 грама марихуна.

Против Р.П. по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ