понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПриведен 33 годишник од Велес, во неговиот двор биле пронајдени 11 пакувања...
spot_img

Приведен 33 годишник од Велес, во неговиот двор биле пронајдени 11 пакувања со хероин

Денеска (11.02.2022) од страна на полициски службеници на СВР Велес лишен е од слобода В.Ј.(33) од Велес.

Имено, по наредба од судија за претходна постапка, извршен е претрес во домот на В.Ј., при што во дворот биле пронајдени 11 опаковки со прашкаста материја со кафена боја (хероин), една вага и 50.000 денари.

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ