среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПриведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор
spot_img

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Полициски службеници лишиле од слобода штипјанец баран по распишана потерница од затворот во Штип, каде избегал додека издржувал казна затвор.

-Денеска во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е приведено и спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ