петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПриведен ученикот во штипската Гимназија кој се закануваше на социјалните мрежи
spot_img

Приведен ученикот во штипската Гимназија кој се закануваше на социјалните мрежи

Од Полицијата со информации за случајот во штипската Гимназија, каде ученик се заканувал на социјалните мрежи.

Од таму велат дека полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода 18-годишниот ученик од Штип со иницијали Б.Д., откако во 12.18 часот во Секторот, од страна Гимназијата во Штип, каде тој е ученик, било пријавено дека на неговиот профил на Инстаграм објавил текст со заканувачка содржина.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ