понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПриведен разбојник од Штип, поднесена кривична пријава
spot_img

Приведен разбојник од Штип, поднесена кривична пријава

ЕВР Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против И.А.(23) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, казниво по член 237 од Кривичниот законик. На 09.02.2022 на кеј „Димитар Влахов“ тој и уште три други лица со закана со нож одзеле пари од С.Н.(25) од Скопје. На 02.03.2022 во 17.10 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, И.А. бил лишен од слобода, а на 03.03.2022 бил изведен пред судија на претходна постапка кој му одредил притвор. Истиот ден (03.03.2022), тој бил спроведен во казнено-поправната установа за издржување на мерката притвор.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ