петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПриведен разбојник во Скопје
spot_img

Приведен разбојник во Скопје

Синоќа во 21.40 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(31) од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 21.15 часот во аптека на бул.„Борис Трајковски“, со употреба на сила кон вработената, се обидел да одземе пари од дневниот промет.

Ф.М. бил приведен во полициска станица и од него биле одземени предмети поврзани со кривичното дело.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 237 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ