недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsПриведен млад штипјанец: Пукал кон сограѓанин, а еве што најде полицијата во...
spot_img

Приведен млад штипјанец: Пукал кон сограѓанин, а еве што најде полицијата во неговиот дом

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 19.11.2023 во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Р.Х.(21) од Штип.

Тој се сомничи дека, по претходна расправија и поради нерасчистени должничко – доверителски односи, од пиштол  пукал кон П.Ј.(26) од Штип, но не го погодил.

Од него биле одземени пиштол „Зораки мод 914″ и една рамка за куршуми, а при увидот на местото биле пронајдени три чаури калибар 9 мм.

Исто така, при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени повеќе од 70 куршуми различен калибар.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ