четврток, септември 21, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПриведени четири млади лица од Штип, пронајдена марихуана
spot_img

Приведени четири млади лица од Штип, пронајдена марихуана

На 09.02.2022 околу 22.00 часот на ул.„Черења“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Д.Н.(26), К.С.(19), К.К.(26) и Т.П.(22), сите од Штип, бидејќи при контрола на патничко возило „фолксваген“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Н., во возилото и кај Д.Н. и Т.П. била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ